Premiera Snapdragona 810

Firma Qualcomm jest w tej chwili wiodącym producentem procesorów mobilnych, a ich sprzęt wykorzystuje się w większości modeli nowoczesnych komórek. Ostatnim modelem, który przechodzi aktualnie fazę testów, jest Snapdragon oznaczony numerem 810. Na początku tego roku firma zapowiadała, że nowe modele Snapdragonów pojawią się dopiero w 2015 roku, ale mogliśmy już podziwiać wyniki pierwszych benchmarków nowej „bestii”.

Prototypowe urządzenie miało ekran 6,2 cala i rozdzielczość 1600 na 2560 pikseli, 4 GB RAM i działało pod kontrolą Androida 4.4.2. Karta graficzna to Adreno 430 GPU, natomiast procesor wykonano w długo oczekiwanej technologi 64 bitowej. Niestety, ten model nie osiągnął powalających wyników, co było spowodowane niskim taktowaniem wersji testowej – miał od 200 do 940 MHz.

Nadejście tego modelu sprawi, że smartfony osiągnął nowy poziom wydajności, jednak by ją wykorzystać, potrzebny będzie także nowy zestaw aplikacji 64 bitowych. Ciekawe, jaki wpływ będzie miał ten model na czas działania baterii.

Dodaj komentarz