Prestigio Grace X7 – ciekawy smartfon

Prestigio Grace X7 to nowy model firmy, która do tej pory była znana przede wszystkim z tworzenia tanich smartfonów. Grace X7 ma niezły ekran – jego rozdzielczość wynosi 1280 na 720 pikseli. W poprzednim modelu miał on rozdzielczość 1920 na 1080 pikseli. Niestety, wraz z obniżeniem parametrów, nie poszła zmiana ceny – smartfon będzie kosztował prawdopodobnie tyle samo, co poprzedni model.

Akumulator ma bardzo niską pojemność – wynosi ona 2300 mAh, mimo tego, że smartfon jest znacznie grubszy od poprzednika. Ilość RAM wynosi 2 GB, można korzystać z procesora MediaTek 1,7 GHz i aparatu 13 MP. System operacyjny to Android 4.4 Kitkat. Niedługo powinna pojawić się jego aktualizacja do systemu Android 5.0 Lollipop.

Smartfon pozwala na łączenie się z sieciami 3G i korzystanie z dwóch kart pamięci. Obudowa ma niecałe 7 mm grubości, co wpływa na elegancki wygląd.

Można go polecić osobom, które nie mają zbyt dużych wymagań, odnośnie do czasu działania smartfona na baterii – będzie on na pewno bardzo krótki.

Dodaj komentarz