Program dla rodziców

Program Ignore No more jest przeznaczony dla rodziców, którzy mają problem z odbieraniem telefonu przez swoje pociechy. Jeśli twoje dziecko nie odbiera go, to zainstaluj na jego i swojej komórce tej program, który pozwala na uzyskanie kontroli nad drugim smartfonem. Dzięki niemu można go wyłączyć lub zablokować hasłem, które zna jedynie rodzic. Aby je odzyskać, dziecko, które nie odebrało poprzednio telefonu, musi oddzwonić do rodziców. Brzmi to okrutnie, ale dla wielu rodziców aplikacja Ignore No more to lepsze rozwiązanie, niż brak informacji od pociechy.

Można w niej ustawić listę dorosłych, do których dziecko może zadzwonić w przypadku zablokowania smartfona, a system pozwala też na wezwanie numeru 911.

Na pewno pomyślisz sobie, że dziecko może odinstalować tą aplikację, ale według twórców jest to praktycznie niemożliwe bez znajomości hasła. Gdy aplikacja zostanie wyłączona, to zablokuje smartfon i wyśle powiadomienie do rodzica. Oczywiście, najłatwiej jest przełożyć kartę SIM do starego telefonu.

Dodaj komentarz