Projekt Android One

Google podczas wydarzenia IO nie zmarnowało ani chwili. Jedną ze zmian, która została tam zasygnalizowana było pokazanie Android One,. Jest to platforma internetowa, na której można spotkać smartfony z niższej półki cenowej, ale wykonane bardzo porządnie. Są one przeznaczone głównie na rynku rozwijające się.
W cenie poniżej 100 dolarów można kupić na przykład smartfon z systemem operacyjnym Android, ekranem 4,5 cala, dwoma kartami SIM oraz slotem na karty microSD. Można korzystać także z radia FM.
Google uważa, że dzięki nowej platformie na zakup smartfonów będzie mogło sobie pozwolić nawet pieć milionów osób na całym świecie. Celem jest dotarcie do tych osób, które do tej pory nie miały smartfona, a ta nisza coraz bardziej się zmniejsza. Android One w pierwszej kolejności pojawi się w Indiach i z czasem trafi do innych krajów rozwijających się. Okazuje się, że tanie smartfony świetnie sprzedają się zarówno w Chinach (przykładem jest świetna sprzedaż Nokia X), jak i w krajach Europy Wschodniej.

Dodaj komentarz