Ranking tabletów na początku 2013 roku.

Najpopularniejszym tabletem z system android jest… Nie uwierzycie kto!

Przez długi czas zastanawialiśmy się, który tablet z systemem Android najczęściej gości w waszych torbach. Największą popularnością w Stanach Zjednoczonych cieszy się oczywiście Ipad. Czy któryś z androidowych tabletów zbliża się do zbicia pozycji giganta od firmy Apple? Okazuje się, że oczywisty pretendent – czyli Nexus 7, nie jest żadną konkurencją dla tej firmy.

Kto zatem zwycięża drugie miejsce?

Wierz lub nie, ale to firma Samsung – z modelem Samsung Galaxy Tab 2, zabiera drugi w kolejności kawałek tortu. Kolejne lokaty zajmuje także Samsung, z modelem Tab 10.1. Dopiero potem plasują się produkty od firmy Amazon – czyli Kindle Fire. Nexus 7 zajmuje niechlubne 6 miejsce, za starszym tabletem od Samsunga. Oprócz Galaxy Tab produkt Google wyprzedzany jest jeszcze przez Amazon Kindle Fire HD.

Przyczyną tak niekorzystnej pozycji Nexusa może być stosunkowo późne wprowadzenie go do dystrybucji. Badania zostały wykonane dzięki grze Animoca, która zebrała nazwy urządzeń w dniu 18 lutego tego roku. Próba była bardzo wysoka – około milion użytkowników zgodziło się na wzięcie udziału w badaniach.

Dodaj komentarz