Rewelacyjna sprzedaż smartfonów z Androidem

Mimo tego, że Apple uważa swoje smartfony za znacznie lepsze od tych z Androidem, ten drugi system operacyjny osiągnął doskonałe wyniki w pierwszej połowie tego roku.

Okazało się, że ponad 84,7 procenta smartfonów, które były sprzedane w tym roku, miało zainstalowane system Android. Przekłada się to na ogromną ilość ponad 301 milionów sprzedanych urządzeń od ostatnich targów Q2. Najwięcej skorzystał na tym Samsung, który odnotował największy wzrost sprzedaży w stosunku do poprzedniego roku. Inni producenci, którzy zyskali na wzroście popularności Androida to Coolpad, Huawei, Lenovo, LG, Xiaomi oraz ZTE.

Spadek dotknął za to firmę Apple – urządzenia z iOS to 11,7 procent wszystkich smartfonów, a rynek ciągle maleje. Windows Phone ma jedynie 2,5 procenta udziałów na rynku, co przekłada się na około 7 milionów sprzedanych smartfonów. Ostatnim graczem jest Blackberry, który ma teraz jedynie 0,5% udziałów w rynku, w stosunku do 2,5 procent z tamtego roku i sprzedało 1,5 miliona urządzeń mobilnych.

Dodaj komentarz