Samsung Alpha – dla wymagających

Smartfony firmy Samsung do tej pory były określane obraźliwie jako „plastikowe”, przez co koreański producent tracił nowych klientów. Ostatnio się to zmieniło, gdyż modele z serii Alfa, są znacznie lepsze wykonane, nawet jeśli weźmiemy pod uwagę flagowego S5. Samsung pokazał także, że umie stworzyć smartfona o tak wysokiej jakości wykonania, że zawstydza on konkurencyjne wyroby.

W sieci nie brakuje recenzji Galaxy Alpha. Wielu użytkowników zadziwia jego niska (jak na smartfon z metalu) waga, która wynosi jedynie 115 gramów. To nieco mniej, niż waży malutki Sony Xperia Z3 Compact, a smartfon Samsunga ma przewagę w jeszcze jednym aspekcie – jest cieńszy o 2 mm.

Galaxy Alpha ma ramkę wykonaną z aluminium wysokiej klasy, która nie ma nic wspólnego z dotychczasowym plastikiem. Smartfon ma dość ostro zarysowane krawędzie i od razu widać, że styliści Samsunga się postarali.

Aluminium to materiał podatny na zarysowania, dlatego użytkownicy muszą mieć świadomość tego, że po kilku tygodniach na krawędziach pojawią się rysy. Głośnik znajduje się w korzystnym miejscu – jest to dolna krawędź. Daje to oczywistą korzyść – dźwięk nie będzie stłumiony w żadnej pozycji.

Aby zapobiegać zarysowaniom wyświetlacza, Samsung użył w nim szkło Gorilla Glass o grubości 0,4 mm. Podobno ma ono chronić smartfon przed upadkami, ale nie polecamy sprawdzać tego na własnym modelu.

Nie zabrakło tradycyjnego dla Samsunga fizycznego przycisku powrotu do ekranu Home.

Smartfon ma „plecki” wykonane z plastiku podobnego do materiału, który mogliśmy obserwować w Galaxy Note. Dzięki specyficznej fakturze skóry, smartfon nie będzie się rysował.

Samsung Galaxy Alpha to także model wygodny do trzymania i zachowujący trwałość dłużej, niż błyszczący plastik, czy też szkło.

Bardzo dobrym krokiem Samsunga jest zdecydowanie się na pozostawienie wymiennego akumulatora. W tym celu wystarczy zdjąć klapkę. Niestety, ale ten model nie ma wymiennej karty pamięci, przez co musimy pozostać jedynie przy tej pamięci, którą oferuje producent.

Dodaj komentarz