Samsung Galaxy Note 10.1 – recenzja najmocniejszego tabletu

Samsung Galaxy Note 10.1 edycja 2014 to jeden z najmocniejszych tabletów na rynku. Jego budowa jest bardzo dopracowana, podobnie jak wyposażenie i oprogramowanie. Co zyskujemy kupując ten model?

Rynek tabletów jest dojrzały, dlatego użytkownicy takiego sprzętu szukają tabletów oferujących coś więcej niż konkurencja. Samsung wie o tym, dlatego stworzył smartfon z doskonałym ekranem 2560 na 1600 pikseli. Działa pod kontrolą procesora Quad-core Exynos 1.9 GHz, posiada aż 3 GB pamięci ram oraz dysk twardy 16 albo 32 GB. Kamera z tyłu urządzenia ma 8MP. Wyposażono go w baterię 8.220 mAh oraz system operacyjny Android w wersji 4.3. Nakładki na system to TouchWiz oraz ułatwienie współpracy z S Pen. Jego wymiary to 243.1 * 171.4 * 7.9 mm a waga wynosi nieco ponad pół kilograma.
Dużą zaletą jest długi czas działania na jednym ładowaniu baterii. Tablet wyposażono w przycisk Home, który naciska się najłatwiej, gdy tablet jest w pozycji horyzontalnej. Tablet trzyma się wygodnie zwłaszcza w pokrowcu.
Podsumowując – obecnie trudno znaleźć na rynku bardziej wydajne i eleganckie urządzenie. Z pewnością konkurencja nie będzie zasypywała gruszek w popiele i wypuści tablety z większą ilością pamięci RAM.

Dodaj komentarz