Samsung Galaxy Note III – przecieki na temat specyfikacji

Wygląda na to, że Samsung Galaxy Note III przebije granicę, która leży między phabletem a tabletem. 

Wedle plotek, nowy Note ma posiadać ekran 1920 x 1080 pikseli o przekątnej… 6,3 cala. O niej samej jeszcze troszkę napiszę, w dalszej części newsa. Wracając do specyfikacji – sercem urządzenia ma być opisywany przez nas niedawno Exynos 5 OCTA. Oparty on jest na architekturze big.LITTLE, a więc mamy tutaj 8 rdzeni – cztery bardzo wydajne i cztery najbardziej oszczędne. Smartfon ma posiadać po wyjęciu z pudełka Androida 5.0 Key Lime Pie.

Wracając jednak do ekranu – nie sądzę, żeby Samsung zdecydował się na tak gwałtowne posunięcie. Z 5,5 cala do 6,3 – to naprawdę byłoby możliwe? Chyba raczej nie, zważając na to, że różnica w przekątnej ekranów między pierwszym i drugim Notem wynosiła tylko 0,2 cala. Mam nadzieję, że wyświetlacz w Note III będzie w okolicach 5,7 cala. Ten w Note II jest wystarczający – sam o tym wiem, bo posiadam właśnie ten phablet.

Odstawmy jednak tą kwestię na bok, bo Samsung Galaxy Note III zostanie zaprezentowany prawdopodobnie pod koniec wakacji na targach IFA w Berlinie. Tak więc na różnego rodzaju spekulacje mamy jeszcze mnóstwo czasu.

Dodaj komentarz