Samsung Galaxy Tab E 8.0- mniejszy niskobudżetowy tablet z serii E za 130 dolarów

Samsung zaprezentował mniejszą wersję tabletu Galaxy Tab E. Mniejszy Galaxy Tab E 8.0 nie będzie znacząco odbiegał od oryginału, jednak znajdą się pewne różnice między tymi dwoma tabletami. Sprzęt dostępny będzie w dwóch wariantach- z LTE i Wi-Fi. Za opcję z Wi-Fi przyjdzie nam zapłacić 130 dolarów. Tablet ma wyjść na rynek amerykański oraz do wybranych krajów w Europie. Oto jak wygląda specyfikacja.

8-calowy ekran o rozdzielczości 1280 x 800 pikseli. Czterordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 410 z zegarem na poziomie 1.2 GHz. Wsparciem dla procesora będzie 1,5 GB pamięci operacyjnej, natomiast pamięć wewnętrzna wynosić będzie 16 GB z możliwością rozszerzenia dzięki karcie microSD.

Za zdolności fotograficzne tabletu odpowiadać będzie 5 Mpix aparat główny oraz 2 Mpix kamerka przednia. Producent zaimplementował w sprzęcie moduł Bluetooth 4.1, moduł sieci bezprzewodowej Wi-Fi pracujący w standardzie N, lub opcjonalnie modem LTE. Za zasilanie odpowiadać będzie akumulator o pojemności 5000 mAh, a preinstalowany system to Android 5.1.1 Lollipop.

Dodaj komentarz