Samsung sprzedał 10 milionów sztuk Galaxy Note 3s

Phablet Samsung Galaxy Note 3 sprzedał się w ciągu dwóch miesięcy w ogromnej liczbie 10 milionów sztuk. Zapowiada to doskonały kolejny rok dla Samsunga, zwłaszcza, że na początku pojawi się mnóstwo nowych tabletów. Liczba wskazywana jako sprzedaż Note 3 wygrywa nawet z ilością sprzedaży poprzednika – Galaxy Note 2. 

Samsung zaryzykował bardzo dużo, gdyż dwa lata temu nikt nie spodziewał się, że urządzenia o wielkości wyświetlacza pomiędzy tabletem a smartfonem będą popularne na rynku. W podobny sposób co phablet sprzedawał się Galaxy S4. Na początku sprzedaż była ogromna, by w kolejnych miesiącach spaść o kilkanaście procent.
Dwa miesiące sprzedaży Galaxy S4 przyniosły Samsungowi aż 20 milionów sprzedanych egzemplarzy, następnie sprzedaż utrzymywała się na niższym, stałym poziomie.Można zastanawiać się, czy Samsung oblicza ilość smartfonów kupionych przez pośredników, czy przez użytkowników, jednak nie ma to tak dużego znaczenia. Pośrednicy błyskawicznie umieszczają sprzęt w ofertach i sprzedaje się on jak świeże bułeczki.

Dodaj komentarz