Skaner kodów kreskowych dla Google Glass

Program o nazwie RedLaser to czytnik kodów kreskowych, którego nazwa nawiązuje do urządzeń laserowych spotykanych w sklepach. Program przygotowywany jest na urządzenie Google Glass i został stworzony przez znany portal eBay. Ten asystent zakupów pozwoli na błyskawiczne porównywanie cen w różnych sklepach.

Zaraz po zeskanowaniu kodu kreskowego program pokazuje wyniki najważniejszych sklepów internetowych, takich jak Best Buy, Amazon, Nordstrom i Foot Locker. Jeśli nie masz dostępu do kodu kreskowego produktu, to wtedy wybierasz go za pomocą głosu. Możesz uzyskać także odpowiedź, w jaki sposób kupić go u lokalnych sprzedawców.

Jak widać, ten program pozwoli na doskonałe wykorzystanie inteligentnych okularów od Google, dzięki czemu zaoszczędzimy pieniądze i nie damy się oszukać w sklepie. Dzięki temu programowi stracimy też mniej czasu w kolejce. Podobne opcje są wykorzystywane na smartfony, ale w tym przypadku częściej wykorzystuje się kody QR. Niestety, ale nie są one powszechnie umieszczane na produktach.

Dodaj komentarz