Skype Qik – dziel się filmami

Skype Qik to inna wersja znanego komunikatora, który tym razem pozwala wyłącznie na przesyłanie filmów nagrywanych przednią kamerą smartfona. Dzięki niemu po połączeniu się z odbiorca możesz zacząć nagrywanie wideo. Masz 42 sekundy na przekazanie wiadomości, która od razu zaczyna się wyświetlać u drugiej osoby.

Możesz też wysłać komuś emotikony, znane z poprzednich wersji Skype. Użytkownik, który otrzymał twoją wiadomość może ją odtwarzać przez dwa tygodnie, a następnie ulega ona skasowaniu. Jest to działanie, które ma zapewne zapobiegać zapychaniu serwerów. Jeśli dostaniesz szczególnie miłą wiadomość, będziesz mógł ją pobrać na dysk smartfona.

Aplikacja Skype Qik działa podobnie do programu Snapchat. Warto podkreślić, że Microsoft postarał się i stworzył bardzo ładny program o ciekawej funkcjonalności. Program możesz pobrać na smartfony ze wszystkimi systemami operacyjnymi. Jeśli już z niego korzystasz, podziel się z nami wrażeniami i powiedz, jaka opcja Skype Quik najbardziej Ci się podoba.

Dodaj komentarz