Smartfony firmy Kruger&Matz

Polska firma Kruger&Matz jest znana z tego, że stworzyła smartfona ze świetną kamerą. Warto mu się przyjrzeć z bliska. Należy on do najmocniejszej serii Live, który oferuje nie tylko świetny, kanciasty design, lecz także łączy się z szybkimi sieciami internetowymi, takimi jak 4G LTE. Model ma 1 GB RAM i niezbyt mocny procesor Snapdragon 400. W poprzednim modelu Kurger&Matz w smartfonie znajdował się procesor Snadpragon 200, co nie było dobrym wyborem. Live 2 ma bardzo mało pamięci wewnętrznej, gdyż z ogólnej ilości 4 GB do dyspozycji właściciela pozostaje jednie 2,2 GB. Jeśli chcesz, by smartfon nadawał się do konkretnych działań, wyposaż go dodatkowo w kartę microSD.

Model Live 2 dostępny jest w dwóch wersjach – tańszy ma kamerę 2 MP i 8 MP, natomiast wersja LTE 5 Mp i 13 MP. Co ciekawe, smartfon posłużył do nagarnia teledysku Whats Up, i nagranie wygląda na prawdę profesjonalnie. To bardzo ciekawa forma promocji smartfona, gdyż dzięki teledyskowi Mariusa Moga i Horii Moculescu, smartfon stał się sławny.
Największym zaskoczeniem nie jest jakość nagrań, a jego cena. Tańszy model kosztuje jedynie 600 złotych, natomiast za wersję z LTE zapłacimy o 200 złotych więcej.
Cena jest bardzo przystępna i za tę cenę możemy kupić wiele znacznie gorzej wykonanych smartfonów. Gdyby producent zdecydował się na poprawienie procesora, sprzedaż mogłaby się kształtować na wyższym poziomie. Teraz Snapdragon 400 odstrasza osoby, które mają do czynienia z bardziej wymagającymi grami. O sprawności chipsetu tego modelu świadczą dobre wyniki z benchmarków, które zapowiadają, że podczas pracy z aplikacjami nie powinny pojawić się żadne przestoje. Kruger & Matz zaprezentował także model Soul, który ma ekran o przekątnej 4,7 cala, waży 100 gram i ma grubość 7 mm. Posiada sporą baterię 1780 mm i wspominany wcześniej procesor Snapdragon 200, który nie jest zbyt wydajny. Wyróżnia się miejscem na dane o wielkości około 1,6 GB i pozwala na korzystanie z LTE 3G, Wi-Fi i Bluetooth 4.0. Zabrakło modułu NFC.

Dodaj komentarz