SongArc – ciekawa gra muzyczna

Smartfony nie są idealnymi urządzeniami, jeśli chodzi o obsługę gier muzycznych. Znacznie przyjemniej gra się przed kamerą, która rejestruje Twoje ruchy, ale dzięki grze SongArc, podobna satysfakcję odczujesz na smartfonie.

Na początku aplikacja informuje, że jeśli z nerwów uszkodzisz swojego smartfona, to firma za to nie odpowiada. Aplikacja posiada wiele opcji, a najczęściej w czasie gry zajmujemy się dotykaniem ekranu w odpowiednim miejscu. Na dole ekranu znajduje się łuk, na który spadają figury geometryczne. Gdy je dotkniemy, to wydobywa się odpowiedni dźwięk. Problem jest w tym, że czasem są one dość daleko od siebie i trzeba dotykać ekranu dwoma palcami. Podobnie, jak podczas grania na instrumencie, często trzeba przycisnąć jakąś nutę dłużej, a niektóre krócej.

W grze trzeba także potrząsać urządzeniem, korzystając z wbudowanego żyroskopu. Gra zawiera kilka bezpłatnych utworów, ale jeśli chcesz zmierzyć się z utworami ze swojego smartfona, wystarczy sprawdzić, czy są one w bazie aplikacji.

Dodaj komentarz