Tablet z antenką – Samijyon z Korei Północnej.

Znamy doskonale produkty elektroniczne, które wytwarza się w Korei Południowej – stamtąd pochodzą takie firmy jak LG, Samsung oraz Pantech, jednak Korea Południowa nie kojarzy się zbyt dobrze. Okazuje się, że ten kraj wyprodukował nowy model tabletu, który mimo tego, że nie posiada nawet WiFi, ma funkcje, które mogą zaskoczyć. Taką innowacją jest tuner telewizyjny.

W siedmiocalowym tablecie, który kosztuje około dwustu dolarów, jest zamontowany procesor 1.2 GHz, jeden gigabajt pamięci RAM oraz ekran o rozdzielczości 1024 na 768 pikseli. Dysk twardy – w zależności od opcji, 8 lub 16 GB. Ze świecą można szukać drugiego tabletu, który ma antenkę, służącą do odbioru sygnału telewizyjnego.

Okazuje się, że urządzenie w testach dorównuje innym tabletom o podobnej specyfikacji – czyli Koreańczycy nie mają się czego wstydzić. Urządzenie działa pod kontrolą systemu operacyjnego Android INS, ale nie pozwala na uruchamianie takich aplikacji, jak programy z Google Store, ani na korzystanie z Gmaila. Pamiętajmy o tym, że w kraju, który go produkuje, panuje ustrój totalitarny. Łączność internetowa pozwala na połączenie się ze stronami rządowymi, dlatego zwiedzanie kapitalistycznych stron internetowych nie będzie możliwe.

1 komentarz do “Tablet z antenką – Samijyon z Korei Północnej.”

Dodaj komentarz