Tesco Hudi zmieni rynek tanich tabletów

Chyba każdy z nas zna firmę Tesco, jednego z największych sprzedawców detalicznych. Ostatnio pojawiły się informacje o tym, że pod tą marką pojawią się smartfony i tablety z systemem operacyjnym Android. Mają mieć niezbyt mocne podzespoły i sprzedawać się dzięki cenie w granicach 500 złotych.

Wygląda na to, że firma planuje zalać rynek pół milionem egzemplarzy swoich urządzeń, co jest bardzo imponujące jak dla firmy niemającej doświadczenia w urządzeniach mobilnych. Bardzo niska cena powoduje, że tablety oraz smartfony mogą poradzić sobie z konkurencją z Chin. Następną zaletą jest znakomita dostępność w sieci supermarketów oraz promocje w gazetkach trafiających do milionów osób. Takiej reklamy nie mają niewielkie, chińskie firmy sprzedające tablety.

Na podstawie tak małej liczby informacji jest trudno prorokować, jak będzie się sprzedawać nowy smartfon i tablet marki Tesco o nazwie Hudi. Takie urządzenia pojawiały się też w sieci Biedronka i wiele osób narzekało na ich jakość oraz parametry.

Dodaj komentarz