teXet – budżetowy tablet z 3G.

Alkotel to rosyjska firma, która właśnie wypuściła na rynek nowy tablet. Zobaczmy, co ma do zaoferowania w swoim nowym modelu. Recenzja tabletu teXet TM 9748 3G. W specyfikacji od razu wyróżnia się silna bateria oraz nietypowa obudowa. Całość jest zabezpieczona metalową, bardzo cienką ramką. Elementy zostały bardzo dobrze dopasowane.

Ekran ma przekątną 9,7 cali i rozdzielczość 1024 na 768 pikseli – czyli jeszcze dużo brakuje do HD. Ukłonem w stronę gracza jest karta graficzna, która poradzi sobie z większością nowych gier na Androida.

Procesor to dwurdzeniowy Rockchip o taktowaniu 1.5 GHz. Do dyspozycji mamy 1GB ramu DDR 3 oraz 8 GB pamięci. Bateria posiada pojemność 7200 mAh i powinna wystarczyć na 4 godziny korzystania z internetu 3g oraz dwa razy dłuższe korzystanie z WiFi. Tablet został wyposażony także w kamerę 0,3 megapiksela – która nie nadaje się w zasadzie do niczego.

Specyfikacja tego sprzętu wskazuje, że mamy do czynienia z tabletem budżetowym. Musisz zatem zastanowić się czy wydatek około 1000 złotych jest opłacalny, czy lepiej poszukać w tej cenie innego sprzętu.

Dodaj komentarz