Threema – pisz bez obaw

W dzisiejszych czasach duży niepokój budzi naruszanie prywatności – wirusy mogą mieć dostęp do naszych wiadomości sms i e-mail. Dzięki programowi o nazwie Threema można przesyłać wiadomości bez obawy o to, że ktoś niepowołany odczyta ich treść.

Threema to komunikator, który oferuje szyfrowanie wiadomości na drodze pomiędzy nadawcą i odbiorcą. Można go wykorzystać nie tylko do wysyłania wiadomości tekstowych, ale także do zdjęć i filmów. Przez aplikację można nagrać też komunikat głosowy i przesłać go.

Aplikacja nie jest darmowa, ale dzięki temu nie musimy dokonywać później płatności i oglądać reklam. Program dostępny jest na wszystkie platformy – Windows Phone, iOS i Android. Do połączenia się z innym użytkownikiem można użyć na przykład kodu QR, co jest bardzo bezpieczną opcją.

Program jest niezwykle przydatny zwłaszcza w firmach, które boją się wycieku ważnych danych. Jeśli chodzi o komunikację między innymi ludźmi, prawdopodobnie nie odniesie dużego sukcesu – większość z nas woli prostsze, choć mniej bezpieczne rozwiązania.

Dodaj komentarz