Toshiba zapowiada nowy tablet – premiera już wkrótce

Firma Toshiba zapowiedziała właśnie, że tablet REGZA już wkrótce pojawi się w sprzedaży – oficjalna data premiery to 21 czerwca. Dokładna nazwa modelu to REGZA Tablet AT703 – będzie wyposażony w ciekawą aplikację do odręcznego notowania – pod nazwą TruNote. O jej możliwościach świadczy chociażby fakt, że pozwala na wykonanie miliona stron notatek.

Tablet zwraca na siebie uwagę cienką obudową – ma 10.5 mm grubości i waży 671 gram. Producent zapowiada system operacyjny Android 4.2. Tablety Toshiby są wyposażone w procesor Nvidia Tegra 3. Ilość pamięci ram jest standardowa – 2 GB, ekran ma 10.1 cala w rozdzielczości 2560 na 1600 pikseli. Toshiba zdecydowała się na zainstalowanie głośników stereo z przodu obudowy tabletu.

Toshiba REGZA AT703 pozwala na wymianę plików za pomocą protokołu Bluetooth 4.0, sieci WiFi oraz HDMI USB 2.0. Ciekawe, czy bateria będzie wytrzymywała obiecywane przez producenta 9.5 godziny działania – czas ładowania ma wynosić 4 – 5 godzin. Nie jest to tani tablet – cena została oceniona na 946$ – miejmy nadzieję, że wkrótce potanieje.

Dodaj komentarz