Twórcy Wire obiecują, że pokonają Skype

Program Skype to jedna z najlepszych aplikacji do komunikowania się bez komórki, jednak twórcy programu Wire uważają, że uda im się pokonać aplikację Microsoftu.

Wire ma być następnym krokiem w komunikacji online i zastąpić przestarzałego Skype na każdym polu. Ma on oferować komunikację audio, wideo i przesyłanie zdjęć.

Wire wygląda znacznie lepiej, od nudnego, niebieskiego Skype i ma lepiej dopasowywać się do urządzeń mobilnych. Skype według twórców jest tworem, który będzie miał problemy z rozwijaniem się. Trudno traktować na poważnie takie wyzwanie, rzucane w stronę komunikatora, na którym kiedyś jednocześnie zalogowało się 32 miliony użytkowników.
Twórcy Wire zapewniają, że ich technologia będzie szybsza i nowocześniejsza, niż to, co oferuje w tej chwili program konkurencji. W tej chwili można pobrać aplikację na smartfony z systemem operacyjnym Android, iOS i OS X. Niedługo pojawi się także wersja programu na przeglądarki, co oznacza, że raczej nie będziemy mieli do czynienia z klasycznie instalowaną aplikacją.

Dodaj komentarz