Unikalne programy na zegarki

Smartwatch to świetnie urządzenie, ale ich mała popularność jest związana z tym, że na rynku znajduje się jeszcze niewiele aplikacji. W tym odcinku przedstawiamy trzy świetne aplikacje na Android Wear, dzięki którym będziesz mógł korzystać z niego w znacznie lepszy sposób.
Pierwszą z nich jest bardzo prosto brzmiąca aplikacja Android Wear Calendar – w której możesz korzystać z nieskomplikowanego, dobrze wyglądającego kalendarza. Do dyspozycji masz pięć ładnych kolorów i możliwość wybrania pierwszego dnia tygodnia. Aplikacja jest za darmo, ale jeśli pragniesz korzystać z większej ilości opcji, to należy dokonać zakupu pełnej wersji za 2 dolary. Na ekranie można jedynie przeglądać cały, miesięczny kalendarz, a w opcji płatnej dostajesz także podgląd wydarzeń danego dnia.
Największym minusem smartwatch jest niewielka ilość tak zwanych „faces”, czyli tarczy zegarka. Unikalnym programem jest dostępny na Androida WearFaces. Dzięki niemu stworzysz trzy pliki JPG – jeden ze wskazówką godzinową, drugi z minutową i trzeci z tarczą zegarka. Po połączeniu w jeden plik można je wysłać do zegarka i cieszyć się unikalnym wyglądem. Jeśli chodzi o kwestie techniczne, to pliki muszą obsługiwać przezroczystość, co uzyskasz dzięki formatowi PNG. Niestety, ale nie można w niej ustawić zaawansowanych animacji, jak w przypadku preinstalowanych tarczy, ale ustawienie własnego obrazka jest także interesujące.
Program pobierzesz darmowo z Google Play Store.
Aplikacją praktycznie dla każdego jest Tasker, dzięki któremu można automatyzować niektóre czynności. Jedną z nich jest podłączenie do zegarka opcji wyłączenia telewizora wyłącznie za pomocą smartwatch – w takim przypadku wystarczy powiedzieć do niego odpowiednią komendę. Jeśli ktoś przeszkodzi w działaniu tej aplikacji, to dostaniesz na ten temat odpowiednie powiadomienie.
Zaletą tego programu jest duża ilość tutoriali dostępnych w sieci, dzięki czemu nauczysz się, w jaki sposób w pełni wykorzystać jego możliwości. Program jest dostępny na Google Play Store.

Dodaj komentarz