Venue 10 – nowy model od Della

Firma Dell zaprezentowała 2 nowe hybrydowe tablety – jeden z nich będzie dostępny z naszym ulubionym systemem Android 5.0 Lolipop (Venue 10), natomiast drugi laptop to Venue 10 Pro z systemem operacyjnym Windows 8,1.

Tablety są określane jako urządzenia edukacyjne, ale trudno powiedzieć, co oznacza ten termin. Dell z Androidem ma wyświetlacz 10.1 cala o rozdzielczości 1280 na 800 pikseli. Procesor to energooszczędny Intel Atom, na dane mamy 32 GB pamięci. Płynne działanie tabletu zapewni 1 lub 2 GB RAM. Pojawi się w sprzedaży na wiosnę.

Droższa wersja z systemem operacyjnym Windows kosztuje 329 dolarów w wersji bez dodatkowej klawiatury i o 50 dolarów więcej w przypadku modelu z klawiaturą.

Tablety mają aparat o rozdzielczości 5 MP i kamerę z przodu, która ma rozdzielczość 1,2 MP. Sprzęt Della świetnie się prezentuje i ma raczej biznesowy, niż szkolny design. Czekamy na ich premierę w Polsce, by móc ocenić wydajność sprzętu. Zapowiada się całkiem niezła. Szkoda, że nie ma informacji o ich bateriach.

Dodaj komentarz