W czym pomaga aplikacja Tasker

Jeśli nie radzisz już sobie z zadaniami, które stawia przed tobą życie, warto zainstalować na smartfonie aplikację, która pozwoli na ich zapisywanie. Jedną z nich jest Tasker, który działa na systemie operacyjnym Android.

Tasker to aplikacja pozwalająca na zapisywanie zadań, tworzenie przypomnień i wiele innych rzeczy. Jeśli pragniesz wyłączyć ekran blokowania smartfona po przyjściu do domu, Tasker zrobi to automatycznie. Może także czytać Ci wiadomości SMS lub e-maile gdy jedziesz, i pozwalać na zapisywanie odpowiedzi i ich wysyłanie. Można nim zastąpić wiele programów, gdyż działa w kontekstowy sposób.

Z każdą edycją pojawiają się nowe opcje, ułatwiające nam korzystanie ze smartfona w różnych sytuacjach. W okienku wyboru akcji jest mnóstwo rzeczy do wyboru, co pokazuje, jak duże są możliwości taskera. Można na przykład zmienić ustawienia słownika, sposób usypiania smartfona, zużycie energii, opcje prywatności, dźwięku, wifi i wielu innych rzeczy. Ponieważ program jest bardzo złożony, w sieci pojawiły się do niego poradniki. W sieci znajdziesz pomysł także wtedy, gdy pojawią się problemy z działaniem tego programu.

Każde zadanie w tym programie jest oznaczone jako lista akcji, które ma wykonać smartfon. Każda akcja to rzecz, taka jak na przykład wyłączenie Bluetooth lub włączenie aplikacji. Automatyzacja jest możliwa dzięki odpowiednim profilom, nieco podobnych do tych, które znaliśmy ze zwykłych komórek, jednak zawierają one znacznie więcej możliwych ustawień.

Dodawanie nowych profili jest nieco skomplikowane, gdyż ustawiamy w nich dużo rzeczy, ale po zapoznaniu się z poradnikami dostępnymi w sieci, nasz telefon będzie działał dokładnie tak, jak chcemy. Akcje można klonować i zmieniać ich kontekst, dzięki czemu smartfon będzie działał jeszcze lepiej. Program działa znacznie lepiej niż program Do Not Disturb, polecany przez wielu użytkowników. Jeśli uzupełnisz go we wtyczki, takie jak App Factory, AutoVoice czy też AutoVera i Autonotification, będzie działał jeszcze lepiej.

Dodaj komentarz