Xiaomi Mi Note – klasa premium

Firma Xiaomi nie próżnuje i pokazuje światu kolejny fablet. Do tej pory wszyscy myśleli, że chiński producent skupia się jedynie na produkcji Mi5, dlatego premiera fabletu była zaskoczeniem. Model Xiaomi Mi Note (nazwa jednoznacznie nawiązuje do modeli Samsunga), będzie miała nieco słabszy ekran i parametry, niż mocniejsza wersja Pro. Jego ekran ma przekątną 5,7 cala i rozdzielczość Full HD – która dla wielu osób jest w zupełności wystarczająca. W celu ochrony smartfona przed porysowaniami, zastosowano w nim szkło Gorilla Glass 3. Tył obudowy to szkło, co może się nie spodobać wielu osobom.

Procesor to Snapdragon 801 2,5 GHz, natomiast ilość RAM to 3 GB. W przypadku wydajniejszego modelu, procesor to Snapdragon 810. obudowa ma grubość niecałe 7 mm, natomiast bateria ma pojemność 3000 mAh. Nie ma problemu z użytkowaniem 2 kart Sim, ale producent wymyślił, że jedna z nich musi być w formacie micro, a druga nano.

Urządzenie, mimo tego, że jest słabszą wersją fabletu, ma ogromne możliwości i trudno znaleźć grę lub program, w której by się nie spisało. Dodatkowo firma Xiaomi zastosowała znakomity układ dźwiękowy i aparat.

Aby poprawić jakość dźwięku, w smartfonie użyto wzmacniacza Texas Instruments. Jeśli jesteś melomanem, ucieszy Cię możliwość słuchania muzyki w jakości 24 bit.

Aparat to moduł znany z wielu innych smartfonów, ale warto przypomnieć jego parametry. Ma 13 MP i został wyprodukowany przez firmę Sony. Bardzo dobrze wypada jego jasność f/2.0 i optyczna stabilizacja obrazu. Jego oświetlenie gwarantuje dioda Led. Z przodu wykorzystano bardzo ciekawy aparat – jest to Ultrapixel o rozdzielczości 4 MP, który był bardzo nielubiany w modelach HTC.

Decyzja o jego zastosowaniu jest kontrowersyjna. Xiaomi Mi Note 16 GB kosztuje około 1400 zł, a wersja 64 GB to koszt 1680 zł. Gdy fablet trafi do Polski, będziemy musieli za niego zapłacić jeszcze więcej, z uwagi na podatki. Niemniej, firma Xiaomi pokazuje, że jest w stanie stworzyć modele smartfonów, które dorównują, a nawet przewyższają jakością produkty innych firm.

Dodaj komentarz