Xiaomi wypuściło nowego tableta

Xiaomi poczyniło pierwsze kroki, by wejść na rynek tabletów. W pierwszej kolejności w ich portfolio można było oglądać kilka znakomitych smartfonmów, a teraz mamy zapowiedź modelu MiPad.
Nazwa nawiązuje do iPad Mini, wyprodukowanego oczywiście przez Apple. Porównanie jest trafne, gdyż te modele mają identyczne ekrany i rozdzielczość matryc. MiPad wyróżnia się tym, że jest to pierwsze urządzenie używające chipset z Tegra K1. Ekran tego tabletu ma 7.9 cala i rozdzielczość 2048 na 1546 pikseli. Nowy procesor może pochwalić się taktowaniem 2.2 GHz oraz procesorem graficznym CUDA, ma też 2 GB RAM oraz kamerę MP Sony, która może nagrywać filmy Full HD.
Tablet waży 360 gram. System operacyjny to Android z mocno zmodyfikowaną nakładką MIUI na wierzchu. Tablet pojawia się w dwóch wersjach. Jedna z nich ma 16 GB pamieci i kosztuje około 176 euro, natomiast wersja ze znacznie większym dyskiem 64 GB kosztuje 200 euro. Jak widać, ceny są bardzo przystępne, ale na razie nie znamy możliwości nowego procesora.

Dodaj komentarz