Xperia J1 Compact – nowość od Sony

Firma Sony ma chyba problem z brakiem inspiracji – kolejny model, o nazwie Xperia J1 Compact jest wtórny i nie oferuje użytkownikowi praktycznie nic nowego.

Smartfon ma wyświetlacz o przekątnej 4,3 cala, a jego rozdzielczość wynosi 720 na 1280 pikseli. System operacyjny to Android 4,4 KitKat, aparat ma rozdzielczość 20,7 Mp, a procesor to leciwy, ale wciąż konkurencyjny Snapdragon 800, taktowany zegarem 2,2 GHz, wspomagany 2 GB RAM.

Smartfon posiada 16 GB pamięci, którą można rozszerzyć za pomocą czytnika Model jest wodoodporny, posiada akumulator o pojemności 2300 mAh i jest wodoszczelny według normy IP68. Jego waga to 138 gram.

Cena tego modelu to około 1500 złotych. Naszym zdaniem nie osiągnie on popularności w Europie. Jest to spowodowane tym, że identyczną specyfikację posiada Xperia Z1 Compact, ale ma wodoodporną obudowę. Trudno powiedzieć, z jakiego powodu Sony powiela swoje pomysły i podaje odgrzewane kotlety, jako nowe modele. Naszym zdaniem, nie jest to strategia, która przyniesie sukces.

Dodaj komentarz