Zabezpieczenia w LG G3

Firma LG w nowym modelu G3 postanowiła sobie zapewnić brak możliwości tak zwanego rootowania. Przez to nowy użytkownik smartfona nie będzie mógł zainstalować aplikacji typu Android Device Menager i wgrać nowego systemu operacyjnego, a firma osiągnęła to dzięki współpracy z producentem oprogramowania MacAfee Mobile Security.
Antywirus tej firmy w zasadzie ma chronić smartfona przed instalowaniem pirackich aplikacji (często zarażonych wirusami), ale dodaje też inne opcje. Nie można go przywrócić do stanu fabrycznego, jeśli nie zalogujemy się poprawnym hasłem na konto administratora. Przez to osoba, która ukradnie nam smartfona nie będzie mogła zmienić wielu ustawień. Jeśli nie będzie można rootować danego egzemplarza, na zawsze pozostaną w nim informacje o pierwotnym właścicielu.
Kwestia bezpieczeństwa smartfonów jest bardzo dyskusyjna, ale można się jedynie cieszyć z tego, że firma LG samodzielnie pomyślała nad poprawą działania swojego najlepszego modelu i zadbała o bezpieczeństwo danych.

1 komentarz do “Zabezpieczenia w LG G3”

Dodaj komentarz