Zmiany w Google Keep

W jednym z ciekawszych programów do robienia notatek, czyli Google Keep, pojawił się szereg zmian. Najważniejszą z nich jest to, że pojawił się szeroki, żółty pasek nad całym oknem programu. Dzięki niemu aplikacja wygląda znacznie lepiej i odróżnia się od pozostałych programów Google Apps. Zmianie uległ cały interface, teraz ma jasnoniebieski, świeży kolor. Pojawił się kosz, opcja feedback oraz pomoc.
Oprócz zmian czysto wizualnych, pojawiły się udogodnienia, dzięki czemu program działa znacznie lepiej. Należą do nich takie opcje jak wyszukiwanie w całym programie (podobnie jak można to robić w Evernote). Są też nowe opcje związane z listami, dlatego zarządzanie i korzystanie z list stało się prostsze. Opcja usuwania wpisów przenosi je do kosza, ale można z nich korzystać jeszcze przez jakiś czas.
Uaktualnienie aplikacji Google Keep przebiega powoli, dlatego na razie można ją zainstalować jedynie na niektórych urządzeniach. Możliwe jest też czytanie kodów OCR, dzięki czemu zyskamy szybki dostęp do wiadomości.

Dodaj komentarz