ZTE Grand Max – największy wśród smartfonów

Duże phablety o niezbyt mocnym wyposażeniu to domena chińskich firm. Takim modelem jest ZTE Grand X Max, oferujący procesor czterordzeniowy Soc. Już na pierwszy rzut oka widać, że jest to cienki model – ma jedynie 7,8 mm grubości i waży nieco ponad 170 gram. Ekran ma 720 pikseli, a model pracuje pod kontrolą systemu operacyjnego Android 4.4 KitKat. Z powodzeniem może on zastąpić tablet, gdyż ma ekran prawie 6 cali. Dzwonienie z takiego modelu nie jest najwygodniejsze, ale idealnie nadaje się do przeglądania stron.

Minusem jest słaby procesor – to Snapdragon 200 o taktowaniu 1.2 GHz, który wspiera 1 GB RAM. Równie kiepsko wypada ilość pamięci na nasze dane – jest to jedynie 8 GB i warto od razu do niego dokupić kartę pamięci.

ZTE Grand X Max kosztuje około 600 złotych, jego bateria ma pojemność 3200 mAh. Aparat ma rozdzielczość 8 MP, a prawidłowe doświetlenie zdjęć oferuje wbudowana dioda LED. Nikogo nie zachwyci kamera z przodu smartfona, gdyż ma jedynie 1 MP, ale stosunek ceny do możliwości wypada korzystnie.

Dodaj komentarz