ZTE Grand S – prawie najcieńszy telefon z Androidem

ZTE, chiński producent, zaprezentował na CES 2013 swoje nowe urządzenie – ZTE Grand S. Najciekawszym aspektem smartfonu jest jednak grubość.

Wynosi ona bowiem 6,9mm, co jest drugim wynikiem w kwestii grubości smartfonów (pierwszy jest Alcatel One Touch Idol Ultra). Niestety przy takich wymiarach, trzeba iść z pewnymi materiałami na kompromis – urządzenie posiada baterię o pojemności zaledwie 1780 mAh, więc jest kompletnie nie trafiona przy takiej specyfikacji. A prezentuje się ona następująco: 5-calowy wyświetlacz o rozdzielczości Full HD 1920 x 1080 pikseli, czterordzeniowy procesor Qulacomm Snapdragon S4 Pro o częstotliwości taktowania 1,7GHz, wspomagany przez 2GB pamięci RAM. Smartfon posiada także aparat 13 Mpix i przednią kamerę do wideorozmów 2 Mpix. Dla użytkownika przewidziano 16GB pamięci, smartfon nie zostanie raczej wydany w pojemniejszej wersji. Warto także dodać, że urządzenie posiada LTE.

ZTE Grand S dostępny będzie w siedmiu kolorach: czarnym, białym, czerwonym, zielonym, niebieskim, szarym a także różowym. Premiera ma się odbyć jeszcze w tym kwartale, lecz tylko w Chinach. O innych rynkach i cenie na dzień dzisiejszy nie wiadomo.

Dodaj komentarz