ZTE Grand S3 – odblokuj smartfona okiem

Kilka miesięcy temu firma Samsung nie zdecydowała się na wyposażenie swoich modeli w skaner tęczówki. Inne firmy postanowiły pójść innym tropem – czujnik tęczówki możesz znaleźć między innymi w ZTE Grand S3. Smartfon oferuje rozdzielczość ekranu 1920 na 1080 pikseli, jego ekran ma 5,5 cala wielkości. Procesor to Snapdragon 801 taktowany zegarem 2,5 GHz. Można korzystać także z 3 GB RAM i baterii o pojemności aż 3100 mAh.

Według producenta skaner będzie lepszym rozwiązaniem, niż odcisków palców. Aplikacja sprawdza, czy układ naczynek krwionośnych w oku jest tak sam, jak w zapamiętanym wzorze. Dzięki temu jego zawartość będzie znacznie bezpieczniejsza.

Naszym zdaniem to rozwiązanie będzie skuteczne jedynie wtedy, gdy skanowanie oka będzie tak proste, jak odcisku palca. To rozwiązanie ma dużą przewagę nad innymi, bo skanowanie odbywa się za pomocą programu, który współpracuje z przednią kamerą smartfona. Dzięki temu nie trzeba płacić za dodatkowe komponenty. Być może będzie można korzystać z tego programu także na innych smartfonach.

Dodaj komentarz